Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gravitation

20. 11. 2008

Gravitation

 Shindo Shuichi je nadějný zpěvák ve dvoučlené rockové kapele z Tokia Bad Luck,která je v celku nová,ale velmi dobrá. Druhou polovinu kapely je kytarista a Shuichiho nejlepší kamarád Nakano Hiroshi alias Hiro. Společným úsilím chtějí dosáhnout splnění jejich společného snu - prorazit a dělat muziku. K tomu jim pomáhá nervově labilní,ale šíleně snaživý manažer Sekano,který má za sebou,jen tak mimochodem,několik pokusů o sebevraždu. Šéfem společnosti pro kterou pracují je člen,bývalé skupiny Nitle Grasper,která je Shuichiho a Hirův vzor,Tohma Seguchi. 

Ale teď vyloženě k ději : Shuichu musí napsat text k nové písničce,kterou budou zpívat jako předskokani na koncertě konkurenční skupiny ASK.   Jenže má už jen dva dny a pořád nemůže nic vymyslet. Když se večer prochází po parku a snaží se něco napsat,tak mu vítr vytrhne papír z ruky a chytne ho pohledný,ale na první pohled chladný vysoký blonďák,který Shuichimu po přečtení textu řekne,že má nulový talent a odejde. Shuichi je z toho mimo a druhý den se svěřuje Hirovi. Taky se dozvídá kdo ten tajemný muž je - Yuki Eiri,známý a úspěšný spisovatel románů pro ženy,který je právě v Tokiu.Shuichi chtě nechtě zjišťuje,že se do něj zamiloval,ale jak se k němu dostat. Když jde Shuichi po ulici,zahlédne Yukiho v autě. A to,že chce,aby se mu omluvil za tu drzost (jenom záminka k tomu,aby ho viděl),vyřeší po svém - skočí před jeho auto. 

No a jak se to vyvine to neprozradím. Jejich předskokanství zachrání Sakuma Ryuchi - bývalý zpěvák v Nitle Grasper,megahvězda - a hlavně Shiuchiho bůh,jak sám jednou prozradí. Po tomto,celkem úspěchu,jim Tohma do kapely nafušuje svého bratránka - šestnáctiletého Fujisaki Suguru,který bezvadně ovládá klávesy a mixování hudby. A taky šoupne Sakana na  místo producenta a na místo manažera nastoupí dost svérázný K. A příběh plný Shuichiho slz (kvůli Yukimu),snů,snahy splnit si cíl a sen,vztahůzvratů a překvapení se rozjíždí na začátku 13-ti dílného seriálu. Tento seriál je vlastně jedna velká komedie,ale má i své dojemné a temné stránky. Těmi jsou odhalování toho,co stojí za Yukiho neprostupnou maskou a boj jeho samotného se svými city k Shuichimu.

Ještě varování proty,kteří buď o Gravitation nic nevědí nebo jim to prostě nedošlo : Jde o shonen-ai (o lásku mezi kluky). Takže jestli patříte mezi ty co to nemají rádi,tak ruce od toho. Připravíte se ale o nádhernou podívanou a hru na city. Je to krásně propracovaná myšlenka,že člověk nemusí chtít jen jedno : dělat muziku nebo lásku. Ale může chtít obojí - to chce Shuichi.